מפגשזמר
ברוך הבא
התחברות / הרשמה

יוסף גולנד -לילה פלא- דודה הגידי לנו כן

תודה! אתה מוזמן לשתף את הסרטון עם חבריך!

URL

לא אהבת את הסרטון הזה. תודה על שהבעת את דעתך!

URL


נוסף לפני מאת Admin בתוך
150 צפיות

תיאור

מתוך האלבום : "יוסף גולנד - דודה הגידי לנו כן"

לרכישה באייטונס : https://itunes.apple.com/il/album/dwdh-hgydy-lnw-kn!/id962286022?ign-mpt=uo%3D4

האזינו לכל האלבום : http://www.youtube.com/playlist?list=PL-eSvpOMo_WT7WKSVprvVIegOFS1KbKuD

אוסף בעריכתו והפקתו של ערן ליטווין הכולל את מיטב הקלטותיו של יוסף גולנד, שנחשב לאחד הכוכבים הגדולים בישראל בשנות ה-30,40,50 עם להיטים שהפכו במרוצת השנים לקלאסיקות זמר עברי כ: "דודה הגידי לנו כן", "הספנים", "הורה סחרחורת", "אהבה", "קדימה השוטר" וכו'.

ערן ליטווין ניסח יפה בעמוד הפייסבוק שלו , דבריו על האוסף הזה, בעל ערך היסטורי חשוב לתולדות הזמר העברי ושימור המוסיקה הישראלית :

"
חברים יקרים,
בתקופה הזו, שבה כל נודניק שמופיע באחת מתכניות הריאליטי בטלביזיה מרגיש שהוא "עשה את זה", חשוב לחזור אל אחד מ"אבות המזון" של המוזיקה הישראלית. אני מדבר על יוסף גולנד שהיה שילוב נדיר של זמר, שחקן, מנחה וחקיין ובלי ספק אליל הזמר הראשון בישראל.
זכיתי לערוך אוסף מקיף מיצירתו של גולנד שיוצא לאור בימים אלו. האוסף מכיל 23 שירים. לצד להיטיו הגדולים מופיעות לראשונה על דיסק גם הקלטות נדירות משנת 1934, בהם השירים: "הבו לבנים", "אומרים ישנה ארץ" (בלחן של יואל אנגל), "שיר העבודה והמלאכה" ועוד.
קצת טריוויה: יוסף גולנד נולד ב-7 במאי 1909 בעיר קרמנצ'וק שבברית המועצות, ובשנת 1925 עלה עם הוריו ואחותו לארץ, בעוד שבעת אחיו נשארו בברית-המועצות. הוא החל את דרכו המקצועית בתיאטרון "אֹהל", ובשנת 1930, והוא עדיין לא בן 20, יצא לברלין ללמוד פיתוח קול ולהשתלם אצל המורים מקס ריינהראט, ברטולד ברכט וקורט וייל. גולנד המשיך את דרכו בתיאטרון "המטאטא", ובשנת 1934 הקליט סדרת תקליטים במהירות 78' בחברת "אחוה", חברת התקליטים הראשונה בארץ. בכותבי השירים הראשונים שהקליט היו נתן אלתרמן, אביגדור המאירי ועמנואל הרוסי, ובמלחינים היו מרדכי זעירא, עמנואל עמירן, יואל ולבה וכמובן משה וילנסקי, שעיבד אותם, ולימים עיבד גם שירים נוספים.

האוסף יצא לאור בחברת "התקליט" בניהולו של דב זעירא שגם לו זכויות רבות בתחום שימור הזמר העברי."

פרסם את תגובתך

תגובות

אין תגובות עדיין. אתה יכול להיות הראשון שיגיב.
RSS