מפגשזמר
ברוך הבא
התחברות / הרשמה

מיכל טל -לא אוותר -21 משיריה הנחברים

תודה! אתה מוזמן לשתף את הסרטון עם חבריך!

URL

לא אהבת את הסרטון הזה. תודה על שהבעת את דעתך!

URL


נוסף לפני מאת Admin בתוך
84 צפיות

תיאור

לא אוותר

מתוך האלבום: "מיכל טל - 21 משיריה הנבחרים"


מילים :אבי קורן
לחן: רוני וייס


*מוקדש לזכר הוריה של מיכל טל, אברהם ורחל .
האזינו לכל האלבום : http://www.youtube.com/playlist?list=PL-eSvpOMo_WSPZpubHvqvvQslg6MMwPEB

האלבום "מיכל טל- 21 משיריה הנבחרים", הינו אלבום אוסף של מיכל טל, הזמרת בעלת קול הפעמונים , אשר הקריירה המוסיקלית הענפה שלה מתפרשת על פני יותר מ-50 שנה .

מיכל טל (נולדה כמיכל ברקוביץ') ,החלה דרכה המוסיקלית המקצועית בלהקת פיקוד מרכז (אליה הצטרפה לתכניתה "לא רוצים טובות" ב-1964).

לאחר מכן השתתפה בתכנית הכשרונות הצעירים של קול ישראל : "תשואות ראשונות", שם נתגלה כשרונה וקולה המיוחד.

מיכל הייתה חברה גם בלהקת "כרמון" (שם הכירה את מייק ברנט,שהפך להיות בן זוגה לתקופת מה לפני "הצלחתו") אשר ייצגה את ישראל בחו"ל , וב-1967 השתתפה בפסטיבל הזמר והפזמון עם השיר "כאח לי דודי".

בשנת 1968 הצטרפה ללהקת "הכרמלים" (מיכל טל, רות ביקל, חנן גולדבלט, אושיק לוי ולוליק לוי) אשר הופיעה ב"אולימפיה" בפריז.

ב-1970 הצטרפה למופע המוסיקלי המצליח "השטן ואשת האיכר" , שזכה להצלחה מסחררת , ושם ביצעה את אחד מלהיטיה הגדולים ביותר "ליושינקה". בנוסף, ביצעה מיכל במופע, שכלל שירים מתורגמים לעברית, עוד שירים שזכו להצלחה כ"אנטיה","היי שלום" וכו', וקיבעה מעמדה כאחת הכוכבות והזמרות המבוקשות והאהובות בישראל.

בשנת 1971 הוציאה מיכל תקליט שדרים ראשון (שכלל בין השאר את "ירמיהו", אותו ביצעה מיכל בפסטיבל הזמר המקראי אותה השנה) , ובשנת 1974 הוציאה את תקליטה הראשון - "מיכל טל" שזכה להצלחה רבה עם שירים כ:"לא אוותר" (מפסטיבל הזמר 1974) , "מוקדם מדי להיפרד","ציפור קטנה מחפשת כן". לצד השירים המקוריים, התקליט כלל גם שירים מתורגמים שזכו להצלחה כ"שחר הפציע" (גרסה עברית לMorning Has Broken של קאט סטיבנס) ,"הקרנבל נגמר" (של הSeekers) , "שני צדדים" (של ג'וני מיטשל) וכו'.

ב-1975 הוציאה מיכל את תקליטה השני , הכלל להיטי ענק כ"דרך אפר","ילדה של אגדות", "שיר אפור" (קאבר לגבעטרון) וכו' לצד שירים מתורגמים כ"ג'סי" (של ג'ניס איאן) ו"שאנס אליסה" (של ז'ו דאסין) .

לאורך שנות ה-70 מיכל הוסיפה להופיע רבות ולהקליט שירים שזכו להצלחה נאה במצעדי הפזמונים (כ"צלצל קתרוס", "אסוף את המעשים","שמש לים שוקעת", "אסיף" וכו'), בעיקר לאלבומי אוסף למיניהם.

ב-1982 הקליטה מיכל את "שיר פרידה מסיני", לסרט תיעודי על סיני, שיר שריגש וזכה להצלחה רבה אותה שנה .שנה לאחר מכן , ב-1983 מיכל השתתפה בקדם אירוויזיון עם "מדוע זה קשה" ובאמצע שנות ה-80 הקליטה את אלבומה השלישי "ענן למכירה" משירי הדסה באו .

בשנות ה-90 הקליטה מיכל מספר שירים כ"גבר בלי חשבון", פרי עבודה משותפת המלחין והמעבד שאול בן אמיתי , ולאחר מכן הוציאה דיסק אוסף בהוצאת "התקליט חיפה", המונה 21 משיריה הנבחרים, אסופה אליה קובצו מיטב שיריה לאורך השנים , ומציג את מיכל טל במלוא הודה ותפארתה.


עד היום, מיכל מוסיפה להופיע ולהקליט (ב-2005 הוציאה אלבום בשם "נגנו לי שיריי", משירי רחל שדה חן), לעיתים גם עם בתה הזמרת אליה , והיא פעילה בדיוק כמו בתחילת הקריירה.

פרסם את תגובתך

תגובות

אין תגובות עדיין. אתה יכול להיות הראשון שיגיב.
RSS